Hopi-land

Umí člověk komunikovat s vesmírem? Jak by vypadala první návštěva mimozemšťanů? A co když tu už byli? Hopi-land je mozaikou záhadných vesmírných jevů a důkazů o existenci mimozemských kultur, inspirovanou Dänikenovými knihami Poselství z roku 2118 a Vzpomínky na budoucnost

Tvůrčí kolektiv v ní zhmotňuje souvislosti, které si utváříme mezi zdánlivě nesouvisejícími fakty a zkoumá, jak touha být obklopen mystikou ovlivňuje lidskou mysl. 

Einstein správně řekl, že je málo těch, kteří se dívají vlastníma očima a cítí vlastním srdcem. Přezkoumejme tedy známé skutečnosti a objevme v nich zcela jiný význam… 

Hopi-land je autorskou inscenací studentů DAMU spojující slovo, pohyb a prvky dokumentárního divadla.

“Před mnoha tisíciletími, v době kamenné, kroužila kolem naší planety obrovská kosmická loď. Skupina mimozemšťanů se chovala jako etnologové. Studovala některé kmeny, naučila se jejich jazyky, poskytla jim užitečné rady a potom se s nimi rozloučila. Tato návštěva E. T. se stala výchozím bodem všech světových náboženství. Z mimozemšťanů se v očích našich předků stali “bohové”.
To nejsou žádné spekulace nebo ničím nepodložené hypotézy, jde o fakty doložitelné skutečnosti. Každý rozumný člověk nutně dojde ke stejnému závěru. Kdo chce vědět, ten ví.”

Erich von Däniken

Koncept: Natálie Rajnišová a Viktorie Vášová
Režie: Viktorie Vášová
Scénografie: Natálie Rajnišová
Hrají: Maëlane Auffray, Martin Belianský, Bára Bočková, Vojtěch Vondráček
Produkce: Ludmila Veřtátová, Jana Takáčová

Premiéra: 15. 6. 2018, Alfred ve dvoře

Projekt vznikl za podpory NADACE ŽIVOT UMĚLCE a Divadelní fakulty AMU.

Ohlasy v médiích:
iDnes